Podaruj bliźniaczkom swój 1%

 

Kochani,

Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować i wyrazić naszą wdzięczność za pomoc i wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Was przy okazji akcji 1% na OPP za 2013r. oraz w „Nakręconej Akcji”.

Wasze zaangażowanie przerosło nasze wyobrażenia (jak co roku :).

Serdecznie Wam dziękujemy za zeszły rok i prosimy o pomoc w tym roku :)

 

* * *

W 2014r. dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy sfinansować wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne do specjalistycznych ośrodków w Garbiczu, we Wrocławiu, dwukrotnie w Gdańsku i dwukrotnie w Warszawie. Właściwie nie było miesiąca bez jakiegoś wyjazdu i intensywnych ćwiczeń, co zaowocowało wyraźnym postępem w rozwoju ruchowym, jak również w intelektualnym.

Ten rok również będzie dla nas bardzo pracowity. W miarę dostępności środków planujemy ponowne wyjazdy na rehabilitację do Gdańska, Warszawy oraz do nowego specjalistycznego ośrodka koło Kielc. Załatwiamy również formalności związane z realizacją niespełnionego w 2014 roku marzenia o terapii z delfinami. Nie mamy już żadnych złudzeń, że jest jakakolwiek szansa na bezpieczny wyjazd na Delfinoterapię na Ukrainę. Z uwagi jednak na istotę tej terapii, gromadzimy niezbędne środki finansowe potrzebne na wyjazd do Turcji. Jednocześnie, ze względu na niższe koszty dojazdu własnym samochodem, szukamy wszelkich możliwości realizacji Delfinoterapii w Europie – np.   Hiszpania ma dość dużą bazę delfinariów, ale jak dotąd większość odmówiła nam wykonania zajęć w ramach terapii. Również w Bułgarii otrzymaliśmy odmowę. Nie poddajemy się jednak w staraniach, by w tym roku spotkanie dziewczynek z delfinami stało się faktem.

W zeszłym roku, z uwagi na koszty, nadal staraliśmy się wykorzystać wszystkie możliwości rehabilitacji dostępne w Szczecinie i okolicach. Dzięki kolejnym specjalistycznym szkoleniom w jeszcze szerszym zakresie prowadzimy dziś rehabilitację w warunkach domowych, korzystając tylko okresowo z odpłatnych konsultacji z terapeutami. Jednak rozwój i potrzeby Olgi wymagają nieustannej modyfikacji sposobów rehabilitacji, szukamy więc kolejnych metod, które są dostępne tylko w wyspecjalizowanych (i często prywatnych) ośrodkach w Polsce. W 2015 roku, oprócz kontynuacji dotychczasowych działań, zamierzamy wprowadzić nowe, bardziej specjalistyczne i ukierunkowane metody rehabilitacji.

O celach wydatkowania 1% i efektach naszej pracy możecie dowiedzieć się na bieżąco w zakładce „nasza historia”.

* * *

Koszty leczenia i rehabilitacji naszych dzieci są bardzo wysokie. Staramy się zapewnić dziewczynkom rehabilitację w trybie ciągłym, bez żadnych przerw w ćwiczeniach oraz udział w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Środki finansowe przekazane w ramach 1%  podatku na rzecz naszych dzieci pozwoliłyby nam kontynuować rehabilitację w dotychczasowym lub nawet szerszym zakresie.

Dzięki Wam małymi kroczkami codziennie zbliżamy się do realizacji naszego marzenia, by zobaczyć jak Olga i Karinka biegają razem po łące pełnej kwiatów...

* * *

PS. dalej prowadzimy "nakręconą akcję" - zbieramy nakrętki, aby zgromadzić środki na sfinansowanie Delfinoterapii. Nasz pierwszy wyjazd do Kirillovki w czerwcu 2013 roku zaowocował istotnymi postępami w rozwoju, zwłaszcza Olgi (o czym informowaliśmy szczegółowo w e-mailach), dlatego wierzymy, że kolejne spotkanie Olgi z delfinami przybliży nas do dnia, kiedy samodzielnie zrobi swój pierwszy krok. Więcej o Delfinoterapii i „nakręconej akcji” czytaj w zakładce "aktualności”.

dziękujemy
rodzice

podaruj bliźniaczkom swój 1%


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" *
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa

Nr KRS 0000 037 904

cel szczegółowy: 18666 - Apostoluk Olga i Karina **


* Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" posiada status OPP i ma prawo do przyjmowania wpłat 1% podatku

** Informację tę należy wpisać w rubryce „Informacje uzupełniające” oraz „Cel szczegółowy 1%, znajdującej się bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% podatku należnego.

napisz do nas